Lukáš Roziak

Športovec telom i dušou. Svoju športovú cestu som začal s futbalom, ktorému som sa venoval 22 rokov. V puberte som sa okrem futbalu zaľúbil aj do posilňovania, ktorému sa venujem do dnes. Kariéru futbalistu som ukončil v zime roku 2020. Popri aktívnej hráčskej kariére som sa vydal aj na trénerskú cestu, kde som vedel aplikovať svoje schopnosti a zručnosti.

Nebol to len futbal, v rámci ktorého som pôsobil ako tréner. Svoje trénerské zručnosti som uplatňoval aj pri trénovaní detí, v školách a škôlkach v oblasti všeobecnej športovej prípravy. Aktuálne pôsobím ako osobný tréner funkčného tréningu, a zároveň aj ako poradca v oblasti zdravého životného štýlu v Sowa gyme, spolu s priateľkou Karolínou.

Prečo zdravý životný štýl? Moja cesta za zdravým,  vyrovnaným a uvedomelým životom začala v puberte, keď som trpel alergiami, astmou a ekzémami. Súčasná medicína mi so zdravotnými dysbalanciami nevedela pomôcť, a tak som začal pátrať a hľadať iné riešenia mojich problémov.

Riešenie som našiel v podobe úpravy stravy podľa 5 elementov a vyradenia niektorých druhov potravín. Preto zdravý životný štýl. So svojimi životnými skúsenosťami sa chcem podeliť  s ostatnými ľuďmi, ktorí majú podobné alebo iné zdravotné dysbalancie a povedať im, že riešenie majú v mnohých prípadoch položené na tanieri. V roku 2020 sme s priateľkou Karolínou založili značku Sowa care, prostredníctvom ktorej robíme osvetu v rámci zdravého životného štýlu. Čo pre nás znamená zdravý životný štýl? Šport, vzdelávanie, kvalitná a zdravá strava, spánkový manažment, duchovný rozvoj (cchi – kung), relax.

Absolvované semináre:

  • Trénerská licencia UEFA C
  • Trénerská licencia UEFA B
  • Cchi – Kung 1. Stupeň
  • Cchi – Kung 2. Stupeň
  • Majster komunikácie
  • Moderná výživa
  • Vzťahy, očisty a vybíjacie techniky