Naši lektori

Mgr. Ivana Stenzlová je mikrobioložka a odbornice na západní a východní dietologii. Je autorkou projektu Metoda metabolické rovnováhy (metabolicky vyvážené stravování) a autorkou projektu Vitální kuchyně do gastronomických zařízení (zdravá kuchyně do našich restaurací), dále autorkou velkého množství originálních pětielementových receptů. Po absolvování Masarykovy university v Brně se vzdělávala v oblasti výživy hlavně v zahraničí, u předních odborníků na západní i východní (čínskou) dietologii. Tyto poznatky a praxi propojuje již více než 10 let ve své poradenské a školicí činnosti a při výuce zdravého vaření. Na svých kurzech se obklopuje zejména nadšenci pro zdravý životní styl, ale snaží se oslovovat širší publikum, s cílem poskytnout ucelený a praktický pohled na opravdu zdravé stravování a zdravé vaření.

PhDr. Miriam Latečková – bylinkárka s vyše 15 ročnou praxou a autorka kníh o bylinkách. Terapeut klasickej čínskej medicíny, fytoterapie a čínskej dietetiky s ambulanciou alternatívnej medicíny v Nitre. Robí kurzy cchikungu a sprevádza ľudí liečebným plánovaným hladovaním. Rukami jej prešli stovky hladujúcich na jej detoxpobytoch. Organizuje tiež kurzy zdravého varenia a terapeutické pobyty.

Norbet Synčák – zakladateľ Akadémie čínskej metafyziky.  Norbert Synčák je 17 rokov vyhľadávaným školiteľom a odborným konzultantom v oblasti vnútorného rozvoja, tradičného feng shui, qi gongu, techník čínskej astrológie BAZI, techník časovania udalostí ZERI, čínskej medicíny a dietetiky, vnútornej alchýmie, posvätnej architektúry a geometrie  a interdisciplinárnych oblastí. Prednášal pre desiatky tisíc poslucháčov vrátane vrcholových manažérov veľkých medzinárodných spoločností. Je pravidelným prednášateľom na medzinárodných kongresoch.  24 rokov sa venuje štúdiu vlastností priestoru a času, čínskej metafyzike, filozofii a vnútornému rozvoju človeka. Je spoluautorom knihy Perspektívy psychotroniky, psychotronika v 21. storočí (CAD Press) a autorom viacerých menších príručiek pre užívateľov v oblasti IT. Svoje znalosti z oblasti tradičného feng shui nadobudol štúdiom na Mastery Academy of Chinese Metaphysics (Kuala Lumpur, Malajzia). Ako jeden z prvých na Slovensku začal vyučovať techniky autentického feng shui.  http://www.tradicne-feng-shui.sk/

Pavel “Hirax” Baričák – slovenský prozaik, básnik, hudobník, cestovateľ a bloger. Na svojich nespočetných čítačkách prezentuje svoje básne, romány, rád vedie filozofické dišputy, rozpráva o svojich potulkách svetom a o pozitívnom myslení. Hiraxova tvorba je rozmanitá ako on sám. Venuje sa písaniu románov, známej motivačnej literatúre – Šlabikár šťastia 1 (2012), Šlabikár šťastia 2 (2014) a Šlabikár šťastia 3 (2015) a svoje cestovanie a fotografovanie zaznamenal v publikáciách: Úcta k prírode a úsmev ako zmysel života (2009), Nový Zéland / New Zealand (2010), Etiópia – Vysoká škola neočakávania (2011), Ekvádor – Koľko podôb má láska (2013).  Založil vydavateľstvo HladoHlas, v ktorom vydáva nielen svoju tvorbu.

Július Masarovič  inštruktor UHT, ktorý má vyše 30 ročnú prax s Tao sexualitou.  V dnešnej dobe sú čoraz viac zaujímavé témy o sexualite, kde sa človek dozvedá o svojej podstate spojí sa so svojou esenciou a zastaví sa na chvíľu v tomto turbulentnom virtuálnom svete.

Daniel Slobodan Máčovský – Swami Dayananda –  Od roku 2012 sa venuje podpore a šíreniu rozvoja vnútorného vedenia a vnútorného oslobodenia. Zorganizoval som desiatky kurzov, prednášok na témy očisty (vydymovadlá, pôst, posvätná geometria), otužovania, vedomého dýchania, upokojenia mysle, mantier a meditácie. Samotné Himaláje  navštívil 12 krát. Organizuje duchovné púte do Indie a Himalájí. S manželkou a deťmi prevádzkuje  jogo – ethno obchodík www.avatarshop.sk, meditačno – relaxačné jógové centrum s pyramídov a čakrovými Tibetskými miskami www.avatarjogacentrum.sk a 2x ročne usporadúva festival Jogy – Hudby Duše a Zdravia – www.avatarfest.sk Svoje poznanie  zhrnul do autobiograficko – cestopisno – motivačnej knihy “Cesta k prameňu”.

Ženské webináre

Xana Bati je autorkou Koncepce fyziologického modelování a omlazování obličeje a těla. Vvystudovala obor filologie a psychologie. Během života absolvovala řadu seminářů a kurzů tělesné psychologie, osteopatie, kraniosakrální terapie, viscerálních masáží a další. Čerpá zkušenosti a dovednosti z knih, odborných publikací a skript. Sbírala jednotlivé části Koncepce obvyklých postupů až k vlastní tvorbě nových technik. Postupně přibývalo žen, které se uzdravily a omládly podle mé metodiky a já jsem začala být vyhledávána jako odbornice na estetiku těla a obličeje. Ukončila jsem dosavadní práci manažerky a začátkem roku 2017 jsem začala veřejně prezentovat svou Koncepci, kterou i vám velmi ráda představím.

Katka Marešová je certifikovaná lektorka projektu Cyklická žena®, nadšená tanečnice a šťastná máma čtyř dětí narozených během čtyř let. Pomáhá ženám i dívkám naučit se rozumět svému tělu a jeho proměnlivým potřebám, zamilovat si svou menstruaci, a využívat darů a schopností, které ženě přináší její cyklická podstata. Pořádá cyklické kurzy pro dospělé 4 tváře ženy i prožitkové semináře pro děti a dospívající Rozkvétající žena: Hravě a zdravě o menstruaci a ženské proměnlivosti. Je autorkou praktického e-booku Cyklická máma: nauč se respektovat své proměnlivé potřeby a využívat své zesílené schopnostiSimona Hulejová –  profesionálne sa venuje spevu a umeniu. Môžete ju poznať pod názvom Rosaluna –  na instagramovej stránke Rosaluna cosmetics, kde nájdete produkty určené pre starostlivosť o pleť a vlasy. Všetky produkty vyrába ručne do nalepenia poslednej etikety. Jej kozmetika je plná voňavých hydrolátov,extraktov z rastlín, aktívnych látok,za studena lisovaných olejov,vitamínov. 

Jana Dúžiková – praktizuje jógu 20 rokov, a učeniu sa venuje viac ako 10 rokov. Je certifikovaná učiteľka ásan a dostala špeciálne zasvätenie na učenie pranájámy od uznávaného učiteľa BKS Iyengara, ktorý bol priamym žiakom Sri T.Krishnamacharya.

Juraj Urban – mám 41 rokov a 20 rokov sprevádzam ľudí očistami tela a ukazujem im ako je možné mať zdravie bez liekov a ako byť vitálny a plný energie v každom veku. Naše telo a myseľ je najsilnejšia medicína a všetko čo je potrebné je dať mu priestor sa vyliečiť.  Ak chcete vziať zdravie pevne do svojich rúk, mať chuť a energiu na dosahovanie vašich snov, túžob a cieľov, tak vás veľmi rád bude sprevádzať vašou vzrušujúcou cestou.  https://www.vitazdroje.eu/ Spolu s Petrom Planietom na stránke peterplanieta.sk vediem tretí rok úspešný projekt webinárov o zdraví , kde ma môžete vidieť každý štvrtok uvádzať webináre.

Michal Barbier – od 12 rokov sa aktívne venuje pohybu. Založil akadémiu Limitless Academy, miesto ktoré združuje ľudí s podobnou láskou k pohybu. Pomocou Parkouru sa dostal k ďalším disciplínam ako sú Freerunning, Street workout, Kalistenika a Handbalancing. Jedná sa o disciplíny, ktoré rozvíjate za pomoci vlastného tela a tvorivosti. Dosiahol krásne športové výsledky a vybojoval významné ocenenia vo svete fitness, medzi ktorými boli aj vzácne kovy na medzinárodných súťažiach, ako sú Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá sveta vo Fitness.  2x majster sveta, 2x majster Európy, 3x vícemajster sveta a 3x majster Slovenska. Viac na https://michalbarbier.com/

Peter Planieta – odborník na zdravý životný štýl. K tejto oblasti sa sa dostal cez bojové umenia – aikidó, čchi kung a tchaj ťi. Vyskúša  na sebe rôzne stravovacie štýly – vegetariánsku stravu, delenú, surovú, stravovanie podľa krvných skupín a nakoniec som spoznal makrobiotiku – energie Jin a Jang a stravu podľa piatich elementov.  V roku 2003 som založil s priateľmi firmu Planeta Food teraz PLANETA NATUR, sieť obchodov so zdravými potravinami (www.planetanatur.sk), v roku 2012 vznikla myšlienka a projekt ELEMENTY ZDRAVIA a zároveň s ním aj nezisková organizácia Happy Planet na pomoc ľuďom so zdravotnými problémami, v roku 2016 vznikol zdravý fast food s názvom ŽIVA FOOD kde varíme podľa piatich elementov (www.zivafood.sk).

PhD. Andrea Dubai – doktorka holistickej medicíny. Autorka  knihy Éterické telo. Éterické telo je súčasťou bioenergetiky človeka a tvorí most medzi hrubou hmotou a energetickými vibráciami. Jemnohmotný (duchovný) svet nie je od nášho známeho reálneho sveta oddelený, prelína sa s ním a obidva sa navzájom ovplyvňujú. Slovenská autorka vo svojom texte predkladá unikátny a komplexný súbor praktických poznatkov, tipov aj cvičení, ktoré sú všetky overené v praxi. Jej práca zahŕňa okrem iného tieto témy: vznik a zánik éterického tela, prúdenie éterickej energie, prepojenie éterického tela a hrubohmotných orgánov, vplyv hormónov na éterické telo, dobíjanie a odber energie, čistenie éterického pola, uchovávanie spomienok a tráum v éterickej pamäti, uchovávanie informácií z minulého života, interakcia éterického tela s okolitým priestorom, čakry, vnímanie éterického pola zmyslami, jasnozrivosť, relaxácia, meditácia, ochrana pred energetickými vplyvmi, čítanie aury, programovanie éterického tela, prenos energie a informácií.